11. Sayfa - Toplam 14 Sayfa var BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu
Toplam 139 sonuçtan 101 ile 110 arasındakiler gösteriliyor.

Re: Eşle ev arkadaşlığı

elalem-ne-der'ci bir kisiligin yoksa burasi en kral psikoterapistten daha faydali. tecrubenin ve sagduyunun alasi var bu site insanlarinin cogunda.

hasta ruhlu biri cikip seni kotu hissettirmek icin yasayip da paylastiklarini yuzune vurmaya kalkarsa forum sahibi geri donup yanitlara bakmadan site halki o hasta ruhu parca pincik etmis olur zaten.

ben, merve, sen... bazilarimiz bayagi bir datayini paylasti burada. ben kendi adima bir gun bile negatif bir laf duymadigim gibi, felc olan sagduyumun calismasi icin cok uzun sure her turlu psikolojik destegi aldim anne cocuk sitesinin bilge uyelerinin yazdiklarindan .

paylasma cesareti olanlarin guclu kisilikleri de zaten oyle hasta ruhlari iki cumleyle olmasi gereken katagoriye gonderir.

kimse kimseye bisey dikte edemez ki zaten, ancak bakis acisini genisletir ki bu da yalnizca yi bisey olabilir.

gonlunu ferah, sagduyunu acik tut guzelim. zaman!

anti-elalemnederci uye arin!

elif74 yazdı:
    ulku.aydin yazdı:
    bak deryacım lafım sana ve de yasadıklarına degıl canım hayt senın hayatın dıledıgın gıb yasamak senın elınde ama özelini bu kadar anlatman dogru degıl unutma bugun senınle aynı kaderı yasayanlar yarın oburgun esınle bazı seylerı rayına oturttugun zaman alsana ıste drannnkkk dıye sen böleydin dıye önüne sererler bu sana bır dosca tavsıyedır gel sen benım cıceklı böcüklü forumlarıma bak cok ıyı gelıcek sana ıcını acarım ben senın
    Bence sen bu siteyi hiç tanımamışsın.
    Biz burada yargılamak için yardımcı olmak için birlikteyiz.
    İnsan yazarken kelime atlar da söylemek istediğinin 180 derece değiştiğini farketmez mi be kardeşim Üstelik alıntı yapan mesajları okurken de uyanmamışım.

Düzeltiyorum efendim.

Biz burada yargılamak için DEĞİL yardımcı olmak için birlikteyiz.

Yürümez , bi süres onra anlaşılır ve iki tarafı da hırpalar

sanmıyorum..sıkıntılar daha fazla olacak

iki arkadaş gibi yaşayacaksınız;her ikinizinde özel arkadaşları olacak kim kaldırabilir böyle saçma birşeyi

bence olamaz..olmamasıda lazım

Tontino yazdı:

Evet herkes kendi hayatına devam edecek.

Her iki tarafında kendi hedefleri olacak.

Benim birincil hedefim evliliğimizi bir şekilde kurtarma yolunu bulmak.Eminim eşimde bunu istiyordur. Birazda bu nedenle hani birbirimizi birer eş olarak değilde birer arkadaş olarak tartarak gözlemlemek. Sonuçta bizler medeni insanlarız. dayanılamaz hale geldiğinde her ikimizde çıkış yolunun ne oldğunu biliyoruz. Harala gürele kavga eden bir çift değiliz.

Dediğiniz gibi olacak belki o hayatını yaşamaya devam edecek, belki benim yüküm zannettiğim gibi azalmak yerine artacak, daha çok bunalacağım vs.vs.

...
    Sevgili Derya,

Kusura bakma, forumun tümünü okuyamadım, ancak bu noktaya kadar yazmış olduklarına dayanarak yapacağım yorumlarımı.

Herşeyden önce, senin ve eşinin 'ev arkadaşlığı'ndan anladığınız ne? Karşılıklı konuşarak 'ev arkadaşlığının' bir tanımını yaptınız mı? 'Ev arkadaşlığınız' yalnızca yatakları ayırma ve de eve girip çıkma zamanlarına karışmamayla sınırlı kalacaksa, birçok arkadaşımızın da vurguladığı gibi, sen daha çok yıpranan taraf olacaksın. Ev arkadaşlıkları genellikle eşit koşullar üzerine dayanır. Taraflardan biri - bu arada, ev arkadaşlarının sayısı ikiden çok olabilir- daha fazla yük taşımaya kalkarsa ev arkadaşlığında da sorunlar başgösterir. Ev arkadaşlığınız sırasında eşin de seninle aynı ölçüde sorumluluk almaya hazır mı? Yani, temizlik, yemek yapma, evle ilgili dış işleri halletme gibi konularda eşit sorumluluk taşıyabilecek mi? Sen 'evin kadını' rolünü eskiden olduğu gibi sürdüreceksen, 'ev arkadaşı' olamazsınız, yalnızca yatakları ayırmak ve eve girip çıkma zamanlarına karışmamakla kalırsınız. Bu durum taraflardan birini, ki bu taraf sen oluyorsun, yıpratır ve sinirli bir ruh haline sokar bence. Çocuk, olup biteni kavrayamayacağı, kendi çocuk dünyasına göre yorumlar yapacağı için eskisinden daha çok etkilenecektir böyle bir atmosferden.

Amacınız evliliğinizi kurtarmaksa, daha gerçekçi bir kurtarma plânı izleyin. Bir evlilik/çift ilişkisi danışmanına gidin. Sanıyorum Ankara Üniversitesi'nin böyle bir hizmeti var.

Size, bir an önce çıkar yolu bulmanızı diliyorum.

eksik alıntı yapmışsın..

[quote]
    handevrem yazdı:
    bende birebir o söz söylendi demedim elifcim yargılanma konusunda neler gördüm dedim (ama haklı ama haksız)...
    elif74 yazdı:
    handevrem yazdı:
    valla eğri oturup doğru konuşmak gerekirse bende demekki çok iyi tanımamışım bu siteyi..neler gördüm....
    elif74 yazdı:
    ben kimsenin "hani sen şöyle demiştin niye yapmadın" dediğini görmedim
    [/quote

mimoza_m yazdı:
    elif74 yazdı:
    handevrem yazdı:
    valla eğri oturup doğru konuşmak gerekirse bende demekki çok iyi tanımamışım bu siteyi..neler gördüm....
    elif74 yazdı:
    ulku.aydin yazdı:
    bak deryacım lafım sana ve de yasadıklarına degıl canım hayt senın hayatın dıledıgın gıb yasamak senın elınde ama özelini bu kadar anlatman dogru degıl unutma bugun senınle aynı kaderı yasayanlar yarın oburgun esınle bazı seylerı rayına oturttugun zaman alsana ıste drannnkkk dıye sen böleydin dıye önüne sererler bu sana bır dosca tavsıyedır gel sen benım cıceklı böcüklü forumlarıma bak cok ıyı gelıcek sana ıcını acarım ben senın
    ben kimsenin "hani sen şöyle demiştin niye yapmadın" dediğini görmedim

alkışlıyorum....

Arkadaşlar neler olmuş böyle
    Hepsini yanıtlayacak zaman dahi bulamıyorum. Ancak konu her ne olursa olsun birbirimizi kırmadan, laf sokmadan, öküz altında buzağı aramadan fikrimiz var ise söyleyelim yoksa lütfen olay başka yerlere saptırmış oluruz.Bir ara resmen tartışma olmuş forumda. Neyse...

Hepinizin cevaplarını okudum. Hepinize ayrı ayrı teşekkürler. Genel kanı bu işin bu şekilde çözülmeyeceği , yani bunun aslında zaman kaybetmek, hatta yıpranma payımıza ekstra bişiler katmak anlamına gelir şeklinde. Hala devam sürecindeyiz. Hiçbirşeye konulan bir nokta yok. Sorulan bir kaç soruya cevabım ;

1- bu fkir benden çıktı ve eşimde neden olmasın belki bir süre sadece kendimiz ile ilğilenir, en azından belkide soluk almış oluruz dedi ve bu şekilde uyğulama yoluna gidildi.
    2- evin içerisinde yaşadığımız ev arkadaşlığı aynen bildiğiniz ev arkadaşlığı şeklinde. Yani herşey ortak yapılıyor ( temizlik hariç ). Alışverişe beraber gidiliyor. Çocuk ile sırayla ilğileniliyor vs.
    3- Foruma eşiminde üye olması benim için ( -) değil tamamiyle (+). Ben nasılki sizin bu konuda fikirlerinizi alıyor isem belki oda birilerinden fikir alma ihtiyacı hissediyorsu. Tesadüf olaki görürse bence oda fikir edinecektir. Ki burada yazdıklarım birebir yaşanan ortak problemlerimiz. Ben eşim bana şunu yapıyor, ben ayrılacağım ama nasıl? demedeim . ben evliliğimizi kurtarma yollarını arıyorum ve pek çok farklı fikir ve öneri geldi.

Bu öneriler ve fikirler doğrultusunda ;

1- Öncelikle mutlaka bir uzmandan yardım alınacak .

2- Uzmanda bu fikrimize evet der ise oğlum ve ben kısa bir süreliğine tatil gibi görünen ancak kısa bir uzaklaşma, tartma düşünme süreci olarak Mersin'e gideceğiz.

3-Ve en önemlisi ev arkadaşlığı son bulacak...

Şuan kafam çok ama çok akrışık.

Ofiste olduğum için çokta rahat yazamıyorum.

Söylemek istedğim çok şey var aslında.

Ama en önemlisi hepinize tüm iyi dilekleriniz, fikir beyanlarınız için binlerce kez teşekkürler.

Ne demişler evliliğin içerisindeki iki kişi aralarında problemi çözemeyebilirler.Ancak dışarıdan aslında hiç yaşanmışlığın şahidi olmayan bir yabancı , soruna bambaşka bir taraftan bakar hatta çözümleyebliride...

Dip not: Bugüne kadar hepimiz yaşadığımız pek çok şeyi gerek yüzeysel , gerekse en ince deyatına kadar nurada paylaştık. Ancak içerisinde artniyeti olaman hiç kimseye bugüne kadar " sende zamanında şöyle diyorsun , böyle yapmıştın ama şimdi ne oldu " gibi bir yüze vurma olmadı ben görmedim.Hak eden hakettiğini alıyor o kadar

hakkında hayırlısı olsun deryacım, umarım herşey istediğin gibi olur..

hayat sana istediklerinin en güzelini versin....

Tontino yazdı:
    Arkadaşlar neler olmuş böyle
    Hepsini yanıtlayacak zaman dahi bulamıyorum. Ancak konu her ne olursa olsun birbirimizi kırmadan, laf sokmadan, öküz altında buzağı aramadan fikrimiz var ise söyleyelim yoksa lütfen olay başka yerlere saptırmış oluruz.Bir ara resmen tartışma olmuş forumda. Neyse...

Hepinizin cevaplarını okudum. Hepinize ayrı ayrı teşekkürler. Genel kanı bu işin bu şekilde çözülmeyeceği , yani bunun aslında zaman kaybetmek, hatta yıpranma payımıza ekstra bişiler katmak anlamına gelir şeklinde. Hala devam sürecindeyiz. Hiçbirşeye konulan bir nokta yok. Sorulan bir kaç soruya cevabım ;

1- bu fkir benden çıktı ve eşimde neden olmasın belki bir süre sadece kendimiz ile ilğilenir, en azından belkide soluk almış oluruz dedi ve bu şekilde uyğulama yoluna gidildi.
    2- evin içerisinde yaşadığımız ev arkadaşlığı aynen bildiğiniz ev arkadaşlığı şeklinde. Yani herşey ortak yapılıyor ( temizlik hariç ). Alışverişe beraber gidiliyor. Çocuk ile sırayla ilğileniliyor vs.
    3- Foruma eşiminde üye olması benim için ( -) değil tamamiyle (+). Ben nasılki sizin bu konuda fikirlerinizi alıyor isem belki oda birilerinden fikir alma ihtiyacı hissediyorsu. Tesadüf olaki görürse bence oda fikir edinecektir. Ki burada yazdıklarım birebir yaşanan ortak problemlerimiz. Ben eşim bana şunu yapıyor, ben ayrılacağım ama nasıl? demedeim . ben evliliğimizi kurtarma yollarını arıyorum ve pek çok farklı fikir ve öneri geldi.

Bu öneriler ve fikirler doğrultusunda ;

1- Öncelikle mutlaka bir uzmandan yardım alınacak .

2- Uzmanda bu fikrimize evet der ise oğlum ve ben kısa bir süreliğine tatil gibi görünen ancak kısa bir uzaklaşma, tartma düşünme süreci olarak Mersin'e gideceğiz.

3-Ve en önemlisi ev arkadaşlığı son bulacak...

Şuan kafam çok ama çok akrışık.

Ofiste olduğum için çokta rahat yazamıyorum.

Söylemek istedğim çok şey var aslında.

Ama en önemlisi hepinize tüm iyi dilekleriniz, fikir beyanlarınız için binlerce kez teşekkürler.

Ne demişler evliliğin içerisindeki iki kişi aralarında problemi çözemeyebilirler.Ancak dışarıdan aslında hiç yaşanmışlığın şahidi olmayan bir yabancı , soruna bambaşka bir taraftan bakar hatta çözümleyebliride...

Dip not: Bugüne kadar hepimiz yaşadığımız pek çok şeyi gerek yüzeysel , gerekse en ince deyatına kadar nurada paylaştık. Ancak içerisinde artniyeti olaman hiç kimseye bugüne kadar " sende zamanında şöyle diyorsun , böyle yapmıştın ama şimdi ne oldu " gibi bir yüze vurma olmadı ben görmedim.Hak eden hakettiğini alıyor o kadar

Olur ve de denenmelidir.

Ancak bunun için eşitliğin sağlanması şart. Kimsenin pratik hayatta da birbirinden bir beklentisi olmamalı ya da bir kurala bağlanmalı. Gömleklerin ütülenmesinden tutunda yemek organizasyonuna kadar.

Çalışıyor musunuz bilmiyorum, ama çalışıyor olsaydınız bu eşitlik daha rahat sağlanırdı. Sizin de dışarıda sosyal bir yaşantınız olmalı. Bu birliktelik maddi olanakların paylaşılması gibi algılanmalı en başta. İki bağımsız insan olarak anlaşabilme kapasitenizde varsa bu boşanmaktan daha pratikmiş gibi görünüyor bana her nedense, özellikde de ortada bir çocuk ya da çocuklar varsa.

Ancak en başta bazı konular hakkında kesin anlaşma sağlamalısınız. En başında da karşılıklı özgürlük sınırları hakkında. Bu hiçbir zaman evde gülünüp sohbet edilmeyecek, ortak bir şeyler yapılmayacak anlamına gelmemeli ki nedense öyle algılanıyor.

Bu yepyeni bir düzen, kurallarını da tamamen sizin belirleyeceğiniz ve gerekirse güncelleyeceğiniz. Belki de bu yeni düzen, kurulu düzenden daha konforlu ve yaşanılası olur sizin için, kimse bilemez. Ama şunu unutmamak gerekir ki bu yeni düzen bile sağlam sevgi ve saygı temelleri üzerinde durabilir ancak...Ki sizin durumunuz buna uyuyormuş gibi geldi bana. Sevgi ve saygı olmasa niye böyle bir arayışa gidilsin ki?...

Kimse bir ilişkiye neyin daha iyi geldiğini söyleyemez. Söylenenler ve davranışlar, yaygın ve kabul gören öğretilerin yansımasından ibarettir.

Siz farklı olabilirsiniz ve bulduğunuz yöntem kimse için olmasa da sizin için ideal olabilir...

ne denebilirki... senin ve oğlun için hakkınızda hayırlısını diliyorum..