Toplam 9 sonuçtan 1 ile 9 arasındakiler gösteriliyor.

kızım niye böyle yapıyor?

kızım 20 aylık son günlerde bize vurmaya ve tırnaklarını geçirmeye başladı bunu çok sık yapmıyor ama yapıncada canımızı acıtana kadar devam ediyor. ne yapıcağımızı şaşırdık. uygun bir dille anlattık bak kızım canım acıyor diyorum anni öpem diyor öpüyor anni aglama diyor sarılıyor ama yine yapıyor. bende ona yapıyorum ( çok hafif olarak) belki canı acırsa anlar ve yapmaz diyorum ama yine yapmaya devam ediyor. nasıl davranmalıyım ? aslında hiç saldırgan ve çekingen bir çocuk değil herkesle arkadaş dışarıda bir çocuk görse gider hemen sarılır öper. birisi ona baksın yanına gider sarılır. sizinkiler nasıl sadece benimki mi yapıyor bizmi yanlış birşey yapıyoruz?

Re: kızım niye böyle yapıyor?

Geçiş dönemidir..geçer bunlar da zamanla...

Burcucum 15 günlük tatilimizzde ecem lara 'beni kopartırcasına ısırdı hatta birgün öyle bir dişlediki herkes benim çığlığıma arı soktu sandı Bende senin gibi davrandım açıkladım anlattım aynı ekinim gibi öpüp durdu ama yine devam ,en sonunda biri bana sende cimcir kolunu dedi ben ne kadar bu fikri benimsemesemde artık iyice iplerin koptuğu noktada hem cimcirdim hemde bir yandan ona anlattım bak işte böle cnm acıyor nsl sen ağlıyorsan bende öyle ağlamak isityorum dedim son 1 haftadır yapamıyo

4. Re: kızım niye böyle yapıyor?

Siz aynisini ona yapmayin sakin.

Dogru olmadigini anlatmaya devam edin, size zarar vermesini engellemek icin kollarini tutabilirsiniz sakinlesene kadar. Ama dedigin gibi onun canini hafif bile olsa yakmayin.

Gececek zamanla, sabirli olun ve kararlilikla her seferinde anlatin. Kendini kanitlamaya dedigini yaptirmaya calisiyor olabilir ya da tam olarak konusamadigi icin sinirleniyor olabilir.

eser birde sen bunun eğitimini gördün terzi kendi söküğünü dikemez misali desene niye yapıyorlar acaba ben bunu merak ediyorum. birara çok sinirlendiğim zaman ben ona yapmıştım galiba ondan öğrendi yani suçlu benim aslında bazen kendimi çok suçluyorum çok kötü anneyim diyorum vicdan azabı çekiyorum ağlıyorum ama sen ekin'i biliyorsun. huysuzluğu ağlaması mızmızlığı yok çok şükür düşer dizleri kanar anni aci öp der öperim geçti der gider. ama gel gelelim çok hareketli hiç oturmuyor sürekli karıştıryor hiç oturup oynamıyor tv seyretmiyor sürekli ayakta herşeyin içinde dolaptaki çamaşırları çıkarıyor ayakkabı dolabını boşaltıyor ütülediğim çamaşırları alıp yere atıyor daha neler neler yapma dediğim şeyi gözümün içine baka baka yapıyor ve ben bazen dayanamıyorum bağırıyorum.sonrada pişman oluyorum. ama anlattığım zaman anlamıyor beni. ceza için erkenmi bilemiyorum. işimiz zor yani tatlım

ladybug yazdı:

Siz aynisini ona yapmayin sakin.

Dogru olmadigini anlatmaya devam edin, size zarar vermesini engellemek icin kollarini tutabilirsiniz sakinlesene kadar. Ama dedigin gibi onun canini hafif bile olsa yakmayin.

Gececek zamanla, sabirli olun ve kararlilikla her seferinde anlatin. Kendini kanitlamaya dedigini yaptirmaya calisiyor olabilir ya da tam olarak konusamadigi icin sinirleniyor olabilir.
    Mevhibe'cim dediklerini o kadar iyi biliyorum ki ben çocuk gelişimciyim ( utanarak yazdım cimciren bi anne olarak ) çok konuştum çok anlattım bir anda öyle bir tuttu ki görsen için acır etimin kopmasına ramak kalmıştı Evet konuşmaya devam sağol tatlım bu arada seni özlemişim kuzumuda senide çok öpüyorum

7. Re: kızım niye böyle yapıyor?

Esercim, ben cocuga yapma deyip sonra aynisini ona yapmayi anlamiyorum.

Hic yapmadim da Esen Meltem'e, oyle isirma falan da olmadi biz de gerci ama vuruyordu bir ara. Kisa surdu neyse ki, dilim de tuy bitti anlatmaktan o donem.

Anlattim ama sakin sekilde degil, kizdim tabii ki. O minicik eller nasil acitiyor insanin canini, inanilmaz.

Dedigim gibi ben cocuklara yapma deyip biz yapinca olmuyor bence yahu.

Ben de sizi opuyorum canim.

8. Re: kızım niye böyle yapıyor?

Utuledigin camasirlari ortada birakma sen de annesi.

Cok yapma deyince de inadina yaparlar, e haksiz da degiller yani. Vir vir vir yapma lafini gunde 50 defa duymak guzel olmasa gerek.

Ben de mesela cok dikkat et duseceksin derim. Ama basit dususler icin bile. Birak dussun akli basina gelsin di mi? Yok vir vir, dikkat etmeye calisiyorum ama her zaman olmuyor.

Bagiriyorum bazen de ama cabuk kendime geliyorum. Hic hakkimiz yok oysa ki

Televizyon seyretmiyor diye uzulmeni anlamadim yalniz. Tv iyi birsey degil ki zaten. Izlemesin bosverin.

Karistirmasini istemediginiz dolaplara kilit takmanizi tavsiye ederim. Ama birkac dolabi karistirmak onun da hakki, ara sira dolabin icerisindekileri degistirip ilgi cekici hale getirebilirsiniz.

Ceza gerektirecek birsey yapmiyor sadece merakini gideriyor bence.

Siz is yaparken yardim ettirmeyi denediniz mi?

Camasir asarken mandal vermek gibi. O sirada mandallari saymak, renklerini soylemek ogretici de olacaktir.

Oyuncak utu ve masasini alip birlikte utu yapmak gibi.

ladybug yazdı:

Utuledigin camasirlari ortada birakma sen de annesi.

Cok yapma deyince de inadina yaparlar, e haksiz da degiller yani. Vir vir vir yapma lafini gunde 50 defa duymak guzel olmasa gerek.

Ben de mesela cok dikkat et duseceksin derim. Ama basit dususler icin bile. Birak dussun akli basina gelsin di mi? Yok vir vir, dikkat etmeye calisiyorum ama her zaman olmuyor.

Bagiriyorum bazen de ama cabuk kendime geliyorum. Hic hakkimiz yok oysa ki

Televizyon seyretmiyor diye uzulmeni anlamadim yalniz. Tv iyi birsey degil ki zaten. Izlemesin bosverin.

Karistirmasini istemediginiz dolaplara kilit takmanizi tavsiye ederim. Ama birkac dolabi karistirmak onun da hakki, ara sira dolabin icerisindekileri degistirip ilgi cekici hale getirebilirsiniz.

Ceza gerektirecek birsey yapmiyor sadece merakini gideriyor bence.

Siz is yaparken yardim ettirmeyi denediniz mi?

Camasir asarken mandal vermek gibi. O sirada mandallari saymak, renklerini soylemek ogretici de olacaktir.

Oyuncak utu ve masasini alip birlikte utu yapmak gibi.
    dediklerinize katılıyorum çok haklısınız. ama her önlemi alsamda ekin karıştıracak birşey buluyor malesef ütülediğim çamaşırları çekmeceden alıyor. tv seyretmiyor derken şunu söylemek istedim bazen onun yaşına göre öğretici programlar oluyor onları izlemesinden bahsediyorum. bende bütün gün otursun tv seyretsin demiyorum.ayrıca kendi oyuncaklarıyla oynamıyor. benimkiler cazip geliyor. tabiki iş yaparken bana yardım etmesine izin veriyorum meala toz alırken onada bez veriyorum o da siliyor. ama gerçekten çok hareketli canı sıkılıyor ömasanın örtüsünü çekiyor çekme diyorum yine çekiyor tamam örtüyü kaldırıyorum ama annemlerde de yapıyor kısacası zor bir dönem geçiriyorum ama sağlıklı olsunlarda ben razıyım. düşme konusunda haklısınız bende ilk başlarda çok korkuyordum ama bıraktım düşüyor hemen kalkıyor ellerini dizlerini siliyor anni aci öp diyor öpüyorum geçti diyor ağlamıyor hiç