1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Sarımsaklı mı?Yok kalsın... :))

Evlendiğimizden beri -4 yazdır diğer bir deyişle- eşimle Sarımsaklı tatili planları yaparız ama bir türlü çeşitli sebeplerle gidemedik.Neyse bu yıl şansımızı bayağı bi zorlayıp çok dolu otellerine rağmen bir yer bulup çıktık yola.Bu arada oğlan salya sümük gidiyo.Def..adlı ilaç iyi geliyor hadi dedik yolda bir sürü eczane vardır ama İnegöl'den Ayvalık'a kadar maalesef bi eczane bulamadık Ayvalık'ta da her girdiğim eczacı-yaklaşık 9 tane- "yahu o da ne" diye şaşkın gözlerle bakıp bi kaç tanesi de bunu dile getirince "yok dedim kardaş....Nere burası , ya da bunlar ne tip bi eczacı :-x "Halbuki İnegölde zibil gibi her yerde var Daha dakka bir gol bi misali bu güzide diyarımız düştü gözümden Bi de nasıl kalabalık.Küçücük çarşıyı yarım saatte geçince- ben caddede eczane dolaşırken eşimden daha önce vardım cadde sonuna düşünün.O arabada Etti mi 2-0. Tatil pek iç açıcı başlamadı.Neyse bi de rüzgar.Etti mi 3-0...Allah sonumuzu hayır etsin diyerek Sarımsaklı tarafına saptık.Oteli bulduk, beklediğimizden güzel, temiz ama küçük.Yarım pansiyon.Bulduğumuzun ve boş olan en iyisi.Alışmışık 5 yıldıza.Kesmedi bizi. Tabii biz gelene kadar 3 oldu , karnımız aç.Aldık çocuğu da çıktık yiyecek bi yer aramaya.Her yer Ayvalık tostçusu.Zor bela bulduk bi yer.Tabii ben zeytinyağlı Ayvalık yemekleri beklerken ısmarladığımız herşey aşısı baharatlı tuzlu gelince iyice tadımız kaçtı.Olmaz böyle deyip, başladık otel aramaya.Sonunda herşey dahil bi yer bulduk.İptal rezervasyonla.Ertesi günü bi mazeret bulup,attık kendimizi yeni otele.Nispeten daha güzeldi ve rahat ettik.En azından öğle yemeği derdimiz yoktu, çocuk içinde eğlenecek yerler vardı.Bu arada merakla ve hevesle gittiğimiz plaj tam bir hayal kırıklığı oldu.Neresi ünlü 4 gün baktım göremedim bi şi Bi de rüzgar bi de rüzgar.Deniz pis...Kıyıları...Yiyecek artığı, selpak mendil, poşetler...Bi de kalabalık.;Pehhh Kumu çok kalın bi kere...Selçuk Pamucak'ın kumu on basar oraya.Sahilde duş yerleri yok,tuvalet yok.O kadar kalabalığın bi süre sonra tuvalet ihtiyaçlarını nasıl giderebileceklerini ihtimal dahilinde bile olsa düşündüğümde pek denize giresim gelmedi açıkçası Oğlanı babaya sepetleyip şöyle bi yatayım desem, geçmedik satıcı kalmıyo, mısırcı, balıkçı, koz helvacı, sucu,falcı, bohçacı bile...Hatta karadakiler yetmiyo, denizden bindirme yapılıyo, Kavuniçi dondurmacı, balık ekmekçi...Bi hengame sormayın.Bi de ha bire esen rüzgar insanı salak ediyo.Sağdan esiyo herşeyi ona göre ayarlıyonuz, sonra soldan esmeye başlıyo.Arada yerdeki kumları alıp size çarpıyo....Bi sağ bi sol...dövülmekten beter oluyonuz.Kısaca Bi daha çevresine bile uğramayı düşünmüyorum.Bu arada İnegölde ve Bursada oradan daha güzel Ayvalık tostu yapıyorlar.

2. Re: Sarımsaklı mı?Yok kalsın... :))

bizde geçen hafta sarımsaklı daydık..ama rüzgar daha doğrusu kasırga sebebiyle Didim e geçtik..orada hava gayet iyiydi..

sizinde tatilinizin tatsız geçmesine üzüldüm..

Re: Sarımsaklı mı?Yok kalsın... :))

Sarımsaklı da yaşadığım tek güzel şey höşmerim tatlısı yemekti...Taze ve sıcak!

4. Re: Sarımsaklı mı?Yok kalsın... :))

Bizim gittiğimizde gece vardı rüzgar gündüz çok güzeldi,
    deniz bile pırıl pırıl içinde balıklar yüzüyordu,
    sabah erken gidiyorduk
    Rüzgarı meşhurdur, gece gündüz, Sarımsaklının

biz denizini seviyoruz, temiz,kumu da güzel
    ben zaten şezlongdan kuma inmiyorum

tostu da heryerde değil,
    sahildeki cafe den alıyoruz çok güzel yapıyorlar,

geçen hafta o yörede poyraz fırtınası vardı...

ben karaağaç-artur da idim ama poyrazdan memnundum..

püfür püfürdü...

Tatil için çok fazla beklentiye girmek hayal kırıklığına neden olabilir!

Yaz başı gittiğim 1.sınıf tatil köyünde hiç eğlenemedim, insanların toplu hayat yaşadıkları yerde eğlenme olasığımın düşük olmasına rağmen çocuk eğlencesi için gözümü boyadım ve gittim ıııhhh bir daha gitmeyeceğim bu tarz biryere

Geçtiğimiz hafta ise Ayvalık/ Cunda/ Sarımsaklı arasında çok güzel bir 4 gün geçirdim! İstediğim plajda denize girdim, istediğim yerde yemek yedim yemek derken aman şöyle olsun böyle olsun değil birgün çok lüks bir yerde balık, bir gün bir büfede yaptırdığım peynir+ ekmek, 1 gün Ayvalık tostu

Sarımsaklı plajı kalabalık diye çok kısa bir mesafe daha gidip Sarımsaklının çıkışında denize girdik, denizin güzelliğini, temizliğini anlatmama imkan yok! Küçük çakıldı denizi, tam istediğim gibi! Deniz öyle berraktı ki çakıl taneleri sayılacak kadar

Rüzgar! Çok fazlaydı....
    Taktık şapkaları hem kulaklarımızı koruduk, hem yüzümüzü bir tarafdan da bol rüzgarlı havada 10 günde bronzlaşamayacağımız kadar bronzlaştık

Yani ben çok mutlu ayrıldım o taraflardan

Birde olaya negatif yaklaşınca tüm olumsuzlukların peşinden geldiğine inanlardanım

Benim gözlerim çok güzel gördü orayı, tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum

AtaBaTu yazdı:
    bizde geçen hafta sarımsaklı daydık..ama rüzgar daha doğrusu kasırga sebebiyle Didim e geçtik..orada hava gayet iyiydi..

sizinde tatilinizin tatsız geçmesine üzüldüm..
    Tatsız geçmekten ziyade Sarımsaklıdan memnun kalmadık ve beklediğimiz şekilde geçmedi diyelim.

barbiece yazdı:
    sabah erken gidiyorduk

tostu da heryerde değil,

4 gün 24 saat dinmeyen bi rüzgar.Kimse bunu bize söylememişti İçinde balık sayılan bi denize 4 gün denk gelmedim,kıyıda çöplar vardı, suyun içi dahil.

Mucizebebek yazdı:
    Tatil için çok fazla beklentiye girmek hayal kırıklığına neden olabilir!

Yaz başı gittiğim 1.sınıf tatil köyünde hiç eğlenemedim, insanların toplu hayat yaşadıkları yerde eğlenme olasığımın düşük olmasına rağmen çocuk eğlencesi için gözümü boyadım ve gittim ıııhhh bir daha gitmeyeceğim bu tarz biryere

Geçtiğimiz hafta ise Ayvalık/ Cunda/ Sarımsaklı arasında çok güzel bir 4 gün geçirdim! İstediğim plajda denize girdim, istediğim yerde yemek yedim yemek derken aman şöyle olsun böyle olsun değil birgün çok lüks bir yerde balık, bir gün bir büfede yaptırdığım peynir+ ekmek, 1 gün Ayvalık tostu

Sarımsaklı plajı kalabalık diye çok kısa bir mesafe daha gidip Sarımsaklının çıkışında denize girdik, denizin güzelliğini, temizliğini anlatmama imkan yok! Küçük çakıldı denizi, tam istediğim gibi! Deniz öyle berraktı ki çakıl taneleri sayılacak kadar

Rüzgar! Çok fazlaydı....
    Taktık şapkaları hem kulaklarımızı koruduk, hem yüzümüzü bir tarafdan da bol rüzgarlı havada 10 günde bronzlaşamayacağımız kadar bronzlaştık

Yani ben çok mutlu ayrıldım o taraflardan

Birde olaya negatif yaklaşınca tüm olumsuzlukların peşinden geldiğine inanlardanım

Benim gözlerim çok güzel gördü orayı, tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum
    Hamilelik şekeri nedeniyle her istediğimi yiyemiyorum.Otel merkeze yakındı ve sahil çok kalabalıktı.Mutlaka daha tenha ve denizi daha temiz yerler vardır ama, küçükkuyu, Altınoluk ve Assos tarafını tek geçerim.Bir de geçen yıl gittiğimiz Selçuk Pamucak.Oradaki otellerde boş yer bulsaydık yine oraya gidecektik.Orası da esiyor ama buradaki kadar insanı rahatsız etmiyor.Halbuki oldukça pozitif düşüncelerle gitmiştik ama negatif ve bir daha o yöreye bile uğramama düşüncesiyle geri geldik

10. Re: Sarımsaklı mı?Yok kalsın... :))

YLDZ yazdı:
    barbiece yazdı:
    sabah erken gidiyorduk

tostu da heryerde değil,

4 gün 24 saat dinmeyen bi rüzgar.Kimse bunu bize söylememişti İçinde balık sayılan bi denize 4 gün denk gelmedim,kıyıda çöplar vardı, suyun içi dahil.
    Canım oda senin şansına, 24 / 27 temmuz 4 gün kaldık, çok süperdi deniz, resmen sabah balıklarla beraber yüzüyorduk.

Rüzgarın azizliğine uğramışsınız, denizde dalgalanıyor ve baya kirleniyor

Sarımsaklının sadece denizi ve kumu,
    başka metedilecek bir yeri yok zaten, belediyesini begenmiyorum ben, daha temiz olabilir,

Ayvalık ve Cundada gezseydiniz keşke biraz da, çok güzel yerler var görülecek, tarihi
    Sahil Kasabası olması açısından mı bilemiyorum, beni çok
    cezbediyor, çok begeniyorum ben Ayvalığı,
    Zeytinyaglarını, kokulu sabunlarını, sakızlı dondurmasını,
    Ayvalık pazarından aldığım ve bir kış yediğimiz çok değişik
    peynirlerini, kelle peyniriydi herhalde ismi

Denizden ziyade oranın Kaz dağlarının mis gibi havası, bol oksijenli, çok iyi geliyor bana