Toplam 7 sonuçtan 1 ile 7 arasındakiler gösteriliyor.

Beslenme hakkinda

Arkadaslar merhaba,

Aslinda ben gece beslenmesi ile ilgili size danismak istiyorum.. Forumda arastirdim sanirim 2004 yilina aiiti bu konudaki mesajlar, genelde doktor tavsiyeleri ve gorusler degisebiliyr o yuzden tekrar sormak istedim. Biz Rusyadayasadigimiz icin burdaki doktorlara acikcasi cok guvenemiyorum ve Turkiyede de surekli gittigim bir cocuk doktoru yok. O yuzden tavsiyelerinize ihtiyacim var.. Umarim konuyu tekrar acmamin bir sakincasi yokur.

Benim sizlere sormak istedigim su.. Kizim 4 Agustosda 1 yasina basti.. Boyu 78 cm, kilosu ise 11.200... Gorenler cok tombis buluyor ama bence tombis degil ben de babasi da boylu insanlariz ama asla toplu kategorisinde olmadik. Bu arada henuz de tek basina yuruyemiyor belki yuruyunce biraz daha kilo verir.. Sabah ogle ve aksam ara ogunlerle kizimi besliyorum. Genelde pek yemek ceviren biri olmadi ama doydugunda agzindakileri cikartarak bir sekilde dur diyor.. Yogurt ve sutle arasi cok iyi.. Ne kadar verirseniz hayir demiyo onlara.. Oglen makarna pilav vb seylerle et yemegini aksamsa daha hafif olsun diye sebze yemegini veriyorum.. Normalde kizim 20.30 gibi uyuyor.. aksam yemegini de 19.30 gibi yiyor. Sonra kurulmus saat gibi 23:00 de uyaniyor ve aglamaya basliyor mama istiyor. Ben Nestle NAN veriyorum 210 cc kadar burda Milupa yok sanirim en cok tavsiye edilen mama o ama ne yazik ki.. Simdi simdi bunu one cekmek adina 1 aydir aksam yemeginden sonra yatmadan hemen evvel 210 cc kadar mamasini veriyorum ve genelde sabaha kadar uyuyor.. Bazn arada kalkip agladigi oluyor bazen su vererek uyutabiliyorum bazen de hic bir sey yapamayinca 30 cc kadar mama vaeriyorum.. Sizce yatmadan evvel mama vermeli miyim? Yoksa bunu 1 yas ustu icin sutler var burda onlarla mi degistirmeliyim? Bu olay daha ne kdar boyle devam etmeli ? bir de gunluk sut ihtiyaci nedir yaklasik? Ben sabahlari kahvaltidan sonra sut veriyrum.. 150-200 cc kadar sut iciyor. Bu cok mu az mi??

Gercekten cok kafam karisti.. Bunlarin yanitini alabilecegim doktor yok, burdaki tarzlar cok farkli. Fikir verebilirseniz cok mutlu olacagim.

Simdiden cok tesekkur ederim

Re: Beslenme hakkinda

Aramıza hoşgeldiniz, çok doğru bir yerdesiniz öncelikle onu belirteyim...

Gelelim bebeğinize, artık bir yaşına bastığına göre isterseniz inek sütü verebilirsiniz, yavaş yavaş geçiş denemeleri yapın isterseniz, yatarken 250 cc bence uygun,gündüzde içiyormuş zaten, genelde doktorlar gece beslenmesine karşılar haklı olarak, bir sürü problemide beraberinde getirebiliyor gece beslenmeleri, gece eğer ağlayıp uyanırsa su ile geçiştirebilirsiniz...

Site doktorumuz bu forumu görüp size bilgi verecektir detaylı olarak,

Güzel paylaşımlar diliyorum size...

gece yatmadan önce sütünü içiyordu. aynı alışkanlık 5 senedir devam ediyor..

kolay gelsin.

Blog Girişleri
    13

gerilerde kalmıs..
    takip ediyor musun bilmiyorum..
    umarım faydalanabilecegin bilgiler gelir

Tesekkur ederim.. Takip etmeye calisiyorum ama Defne tam yurume asamasinda oldugundan pek vaktim kalmiyor acikcasi Bir odadan oburune yuruyup duruyoruz surekli... Ama en azindan bir gelisme , artik geceleri - 4 gecedir en azindan - uyanmiyor sut icin.. ben de yatmadan biraz evvel 250 mg sutunu iciriyorum ve uyanmiyor... Gunde 500 mg kadar sut iciyor, daha versem daha da icer Umarim bu sekilde de devam eder... Tesekkur ederim hepinize.
    sevgiler

Darla yazdı:
    Tesekkur ederim.. Takip etmeye calisiyorum ama Defne tam yurume asamasinda oldugundan pek vaktim kalmiyor acikcasi Bir odadan oburune yuruyup duruyoruz surekli... Ama en azindan bir gelisme , artik geceleri - 4 gecedir en azindan - uyanmiyor sut icin.. ben de yatmadan biraz evvel 250 mg sutunu iciriyorum ve uyanmiyor... Gunde 500 mg kadar sut iciyor, daha versem daha da icer Umarim bu sekilde de devam eder... Tesekkur ederim hepinize.
    sevgiler
    Benim oğluşunda beslenme düzeni aynı sizin kızınız gibiyddi, şimdi 3 yaşında iştahı azaldı ama süt ve yoğurt aşkı devam ediyor)

7. Re: Beslenme hakkinda

''Çocuk Sağlığı'' forum alanına yazmanı öneririm.

http://www.annecocuk.com/modules/newbb/viewforum.php?forum=3

En doğru bilgiyi çocuk doktorumuz verecektir.