2. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 sonuçtan 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.
  1. Re: 9.sınıf (lise 1)

Biz de 9. sınıfız bu yıl,forum açıldığında 9 da olan İpek şimdi 10. sınıfta,biz devralalım bayrağı.
    Tuğcancığım Atatürk Fen lisesi 1 .sınıf öğrencisi.
    Yoğun ve normal lise/anadolu liselerinden farklı bir programı, müfredatı var.
    Ama okulunu,arkadaşlarını sevdi,umduğumdan daha çabuk alıştı hem yatılı olmaya hem de ortama.
    Okulların açıldığında yapılan toplantıda öğretmenleri ile tanıştık,çocuklara çok yükleneceklerini ve okul zor olduğu için başlarda alıştığımız notları(zira tüm çocuklar çok yüksek ortalamalarla girdi okula,bizim 97 ortalamız)beklememizi ve çocukları hafta sonları sıkmamamızı rica ettiler.
    Stressiz hafta sonları geçiriyoruz ,ne çalış,ne ödev yap diyoruz ,hiçbirşeyden haberimiz yok yoğun 2,5 yıldan sonra tatilde gibiyim.
    Bu pazar veli toplantısı var,bakalım neler duyacağız.

Re: 9.sınıf (lise 1)

öğretmenler günü vs özel günler yaklaşıyor lisede de hediye almak gibi bir gelenek olacak mı merak ediyorum doğrusu bilginiz var mı

3. Re: 9.sınıf (lise 1)

Ben öğretmen bir anne baba çocuğu olarak ilköğretim boyunca sadece öğretmenler gününde oğluma çiçek alarak öğretmenine vermesi konusunda yardımcı oldum.6,7 ve 8 de dersine giren öğretmenlerinden bazılarına,ilk 5 yıl öğretmenine hep çiçek aldı.
    Şimdi artık bir delikanlı olarak bunu istediği öğretmenleri için devam ettireceğini düşünüyorum.Bu artık velinin sözü ile olmayacaktır.
    Sınıf annelerinin para toplayarak diğer öğretmenler günü,anneler günü ve yıl sonu hediyelerine hiç katılmadım,tavrımıda belirttim.

4. Re: 9.sınıf (lise 1)

elifgencer yazdı:
    Biz de 9. sınıfız bu yıl,forum açıldığında 9 da olan İpek şimdi 10. sınıfta,biz devralalım bayrağı.
    Ama okulunu,arkadaşlarını sevdi,umduğumdan daha çabuk alıştı hem yatılı olmaya hem de ortama.
    Okulların açıldığında yapılan toplantıda öğretmenleri ile tanıştık,çocuklara çok yükleneceklerini ve okul zor olduğu için başlarda alıştığımız notları(zira tüm çocuklar çok yüksek ortalamalarla girdi okula,bizim 97 ortalamız)beklememizi ve çocukları hafta sonları sıkmamamızı rica ettiler.
    Stressiz hafta sonları geçiriyoruz ,ne çalış,ne ödev yap diyoruz ,hiçbirşeyden haberimiz yok yoğun 2,5 yıldan sonra tatilde gibiyim.
    Elif'cim Tuğcan için çok sevindim, üstelik bize yakın gelmiş

okurken önce nası yani oldum, nasıl gelip gidiyor diye ama yatılı demişsin belki daha da iyi olmuştur.

Biz de bu sene 8. sınıfız ama kıvancın ortalaması 450 gibi bu durumda bizim istediğimiz okullar olamayacak gibi görünüyor, bütün çocuklarımızın hakkında hayırlısı olsun

5. Re: 9.sınıf (lise 1)

nurk yazdı:
    elifgencer yazdı:

okurken önce nası yani oldum, nasıl gelip gidiyor diye ama yatılı demişsin belki daha da iyi olmuştur.

Biz de bu sene 8. sınıfız ama kıvancın ortalaması 450 gibi bu durumda bizim istediğimiz okullar olamayacak gibi görünüyor, bütün çocuklarımızın hakkında hayırlısı olsun
    Teşekkürler Nurdan,
    Evet oğluş sizin yakalı oldu.Perşembe günü 29 ekimde bağdat caddesinde yürüyecek 24 erkek,18 kız AFL liden biri benim yakışıklı oğlum.
    Kıvanç bu yıl işi sıkı tutarda 485 üzeri puan alırsa Kadıköy anadolu şansı olabilir.Tuğcanın arkadaşı Ege 469 ile girdi bu yıl Kadıköy anadoluya,yanılmıyorsam siz o okulu istiyordunuz.

6. Re: 9.sınıf (lise 1)

elifgencer yazdı:
    nurk yazdı:
    elifgencer yazdı:

Teşekkürler Nurdan,
    Evet oğluş sizin yakalı oldu.Perşembe günü 29 ekimde bağdat caddesinde yürüyecek 24 erkek,18 kız AFL liden biri benim yakışıklı oğlum.
    Kıvanç bu yıl işi sıkı tutarda 485 üzeri puan alırsa Kadıköy anadolu şansı olabilir.Tuğcanın arkadaşı Ege 469 ile girdi bu yıl Kadıköy anadoluya,yanılmıyorsam siz o okulu istiyordunuz.
    evet kadıköy anadoluyu istiyoruz.. ama şansı kalmadı gibi bakalım. mucize bekliyorum diyelim

cumhuriyet yürüyüşlerini kaçırmazdık aslında ama salı akşamı 40 derece ateşle geldi okuldan, üstelik revir ateşdüşürücü de vermiş. duş, soğuk uygulama ilaçla düşüremedik ateşi.. vali de iki de bir hemen hastaneye gitmeyin artık test yapmıyoruz diyor, kendi doktorumuzla konuştuk o da bütün gripler domuz gribi deyince 7 gün tecrite girdik o yüzden cumhuriyet yürüyüşüne de katılamadık. Ateşimiz düştü ama 7 gün tecrit sürecek

Nurdancığım geçmiş olsun yakışıklı Kıvança.

9. sınıf ve özellikle Fen lisesi müfredatı bize zor geldi.
    İlk yazılılar başlamadan önce veli toplantısı yapıldı okulumuzda.Ve bize önemle alıştığımız notları beklememiz gerektiği,özellikle ilk yazılılarda sistemi ve soru tipini ve nasıl çalışmaları gerektiğini öğreninceye kadar çocukların kelimenin tam anlamı ile döküleceğini, bu konuda üzülmememizi ve çocukları üzmememizi tembih ettiler.
    Bu çocukların çok zeki,başarılı ve kendini ispat etmiş çocuklar olduklarını ve sonrasında mutlaka toparlayacaklarını,tarihlerinde sınıfta kalan olmadığını ve 56 diploma notu ile okulu bitirip Cerrahpaşa tıbba giren öğrencileri olduğunuda bildirdiler.
    Zaten tüm hafta evden uzakta olan oğluşuma eve geldiğinde çok özlediğimiz için sanırım köstek bile oluyoruz.Çalışmak için odasına gittikçe,birşeyler götürmeler yada hazırlayıp çağırmalarla. Ama oğluşum yinede çalışıyor.
    İlköğretim diploma notu 97 olan oğlumun ilk yazılıları
    Edebiyat 93
    dil anlatım 64
    ingilizce 81
    matematik 58
    geometri 76
    kimya 80
    bioloji 67
    fizik 61
    tarih 85
    coğrafya 82
    din 85
    sağlık 85

gerçekten alışmadığımız notlar.Bu notlarlada sınıfın iyilerinden üstelik.35 ve 40 lar çokmuş sınıfta.
    Anadolu liselerine giden arkadaşlarının sınav sorularını gördükçe iç çekiyor oğluşum.

Toparlarız sanırım.Sonuç bayram sonrası 2. yazılıları başlayacağı için bayram tatilinde Düzceye gelmek istemediğini bildirdi bize.Bu bayram evde kalmaya karar vermemizdeki en büyük etken bu.
    Bizde lise durumu bu arkadaşlar.

Not: matematik ve geometri oğlumu çok üzdü zira daha hiç matematikte 98 altı not almamıştı.Onuda birkez 7 .sınıfta tek yazılıda almıştı.Hep full yaptığı dersteki notları çok ağırına gitti.Bu hafta sonu tüm matematik olimpiyat sorularının olduğu kitaplar bulmamı istedi benden.

9. Re: 9.sınıf (lise 1)

elifgencer yazdı:
    9. sınıf ve özellikle Fen lisesi müfredatı bize zor geldi.
    İlk yazılılar başlamadan önce veli toplantısı yapıldı okulumuzda.Ve bize önemle alıştığımız notları beklememiz gerektiği,özellikle ilk yazılılarda sistemi ve soru tipini ve nasıl çalışmaları gerektiğini öğreninceye kadar çocukların kelimenin tam anlamı ile döküleceğini, bu konuda üzülmememizi ve çocukları üzmememizi tembih ettiler.
    Bu çocukların çok zeki,başarılı ve kendini ispat etmiş çocuklar olduklarını ve sonrasında mutlaka toparlayacaklarını,tarihlerinde sınıfta kalan olmadığını ve 56 diploma notu ile okulu bitirip Cerrahpaşa tıbba giren öğrencileri olduğunuda bildirdiler.
    Zaten tüm hafta evden uzakta olan oğluşuma eve geldiğinde çok özlediğimiz için sanırım köstek bile oluyoruz.Çalışmak için odasına gittikçe,birşeyler götürmeler yada hazırlayıp çağırmalarla. Ama oğluşum yinede çalışıyor.
    İlköğretim diploma notu 97 olan oğlumun ilk yazılıları
    Edebiyat 93
    dil anlatım 64
    ingilizce 81
    matematik 58
    geometri 76
    kimya 80
    bioloji 67
    fizik 61
    tarih 85
    coğrafya 82
    din 85
    sağlık 85

gerçekten alışmadığımız notlar.Bu notlarlada sınıfın iyilerinden üstelik.35 ve 40 lar çokmuş sınıfta.
    Anadolu liselerine giden arkadaşlarının sınav sorularını gördükçe iç çekiyor oğluşum.

Toparlarız sanırım.Sonuç bayram sonrası 2. yazılıları başlayacağı için bayram tatilinde Düzceye gelmek istemediğini bildirdi bize.Bu bayram evde kalmaya karar vermemizdeki en büyük etken bu.
    Bizde lise durumu bu arkadaşlar.

Not: matematik ve geometri oğlumu çok üzdü zira daha hiç matematikte 98 altı not almamıştı.Onuda birkez 7 .sınıfta tek yazılıda almıştı.Hep full yaptığı dersteki notları çok ağırına gitti.Bu hafta sonu tüm matematik olimpiyat sorularının olduğu kitaplar bulmamı istedi benden.

Şunu anladım ki Fen lisesi sıralamada yazılmayacak,ne ağır okul bu??Aslında olay şu o okul çok özel ve bilim adamı yetiştiriyor ve işi sıkı tutuyorlar..Bu durumda Tuğcanın notları aslında harika ama alışmadığı için bocalıyor.Bir de çocuk sbs maratonundan çıktı hayda gene bir maraton...Mert şu sınavlar bir bitsin test parçalama partisi vereceğim diyor Bence notlar kafi,okul harika bu ayar gitsin...Çocuk bir de çok yakışıklı annesi,azcık gitar,kızlar mızlar da olsun,delikanlı oldu artık...

[quote]
    esragülsün yazdı:
    Şunu anladım ki Fen lisesi sıralamada yazılmayacak,ne ağır okul bu??Aslında olay şu o okul çok özel ve bilim adamı yetiştiriyor ve işi sıkı tutuyorlar..Bu durumda Tuğcanın notları aslında harika ama alışmadığı için bocalıyor.Bir de çocuk sbs maratonundan çıktı hayda gene bir maraton...Mert şu sınavlar bir bitsin test parçalama partisi vereceğim diyor Bence notlar kafi,okul harika bu ayar gitsin...Çocuk bir de çok yakışıklı annesi,azcık gitar,kızlar mızlar da olsun,delikanlı oldu artık...
    Kız arkadaşımız var Esra ama cağaloğlu anadoluda olduğu için cmtsi görüşüyorlar.
    Müzik aleti hevesi hiç olmadı.Ama 3 haftadır modern dans kursuna gidiyor.Arkadaşı ile birlikte.
    Gerçekten delikanlı oldu. Ama ders hırsıda rahat bırakmıyor oğlumu.
    Bu arada biz 6 haziranda sınavdan gelince kitapları koliledik ve deneme sınavları,çözülmüş testler vs de yırtarak torbaladık,çöpe attık.
    Süper oluyor.