3. Sayfa - Toplam 3 Sayfa var BirinciBirinci 123
Toplam 27 sonuçtan 21 ile 27 arasındakiler gösteriliyor.

Re: 9.sınıf (lise 1)

elifgencer yazdı:
    Sonuç bayram sonrası 2. yazılıları başlayacağı için bayram tatilinde Düzceye gelmek istemediğini bildirdi bize.
    Elif, bayılıyorum böyle sorumluluğunu bilen çocuklara.

Notları için de aferin Tuğcan'a. Türkiye'nin sayılı fen liselerinden birinde okuyor, bence iyi notlar.

Elif, okulla ilgili de biraz bilgi versene. Politik kaymayla ilgili konuşulanlar doğru mu? Tuğcan yurtta da kaldığı için soruyorum, özellikle okulun yurtları ile ilgili çok şey konuşuluyor.

---ebru--- yazdı:
    elifgencer yazdı:
    Sonuç bayram sonrası 2. yazılıları başlayacağı için bayram tatilinde Düzceye gelmek istemediğini bildirdi bize.

Notları için de aferin Tuğcan'a. Türkiye'nin sayılı fen liselerinden birinde okuyor, bence iyi notlar.

Elif, okulla ilgili de biraz bilgi versene. Politik kaymayla ilgili konuşulanlar doğru mu? Tuğcan yurtta da kaldığı için soruyorum, özellikle okulun yurtları ile ilgili çok şey konuşuluyor.
    Okul köklü ve çok çok iyi bir okul.Tüm öğretmenleri çok deneyimli,başarılı(sürekli eğitim ve sınavla denetleniyorlar)ve işlerini çok seviyorlar.
    Şöyle örnek vereyim,Tuğcan gibi Fen lisesi üzerine Anadolu lisesi(sadece Galatasaray ve İstanbul erkek yazılabilir zaten)tercihi yapan çocuklarla bu tercih sebebini görüşüp,dil ile ilgili normal 8 saatlik ingilizcenin üzerine klüp gibi ileri ingilizce ve istenirse 2. yabancı dil çalışmaları yapıyor.
    Dersler işlenip mutlaka uygulamalar labaratuarda yapılıyor.Ve çok donanımlı labaratuarları var.Tuğcan çok zevk alıyor deneylerden.
    Politik kaymalar okul içinde hissedilmesede okul yurdunun imkanlarından çok iyi imkanları olan,tamamen ücretsiz özel yurtlar var.Sadece AFL den öğrenci alıyorlar,yemekleri ve şartları çok iyi.Okulun bahçesindeki devlet yurduna depreme uygun değil etiketi konulup,yenisi içinde proje onaylanmadığından(Marmara üniv. bahçeye el koymak istiyor,)
    erkek öğrenciler Haydarpaşa anadolu teknikin yurduna taşınıyor.
    Bu yurdun tadilatıda okul açıldıktan sonra tamamlandığı için ,malesef düşünce olarak yakın bulmasa bile veliler özel yurtları tercih etmek zorunda kaldı.Zira çocuğunu inşaata bırakıp gidemedi kimse.
    Orada kalmayan öğrencileride barbekü partileri,kahvaltılar vs ile tavlama çalışmaları sürüyor.Sınav öncesi etüdlere özel öğretmen getirmeler,eksik derslere tamalamak için özel dersler vs.
    Çok yakında ülkenin tüm genç ve iyi beyinleri öyle yada böyle bunlara sempatizan olacak.Oralardan olan arkadaşları ile görüşecekler en azından.

Üstelik,hiçbir baskı yada duyduğumuz dini dersler,sohbetler vs de yapmıyorlar bu çocuklarla.Amaç sadece iyi ilişkiler başlatmak.Sonrasına güveniyorlar denekki

elifgencer yazdı:
    Çok yakında ülkenin tüm genç ve iyi beyinleri öyle yada böyle bunlara sempatizan olacak.Oralardan olan arkadaşları ile görüşecekler en azından.

Derin bir iç çektim bu cümleye, ne diyeyim ki doğru.

Üstelik,hiçbir baskı yada duyduğumuz dini dersler,sohbetler vs de yapmıyorlar bu çocuklarla.Amaç sadece iyi ilişkiler başlatmak.Sonrasına güveniyorlar denekki
    Vardır bir taktikleri.

4. Re: 9.sınıf (lise 1)

elifgencer yazdı:
    ---ebru--- yazdı:
    elifgencer yazdı:

Okul köklü ve çok çok iyi bir okul.Tüm öğretmenleri çok deneyimli,başarılı(sürekli eğitim ve sınavla denetleniyorlar)ve işlerini çok seviyorlar.
    Şöyle örnek vereyim,Tuğcan gibi Fen lisesi üzerine Anadolu lisesi(sadece Galatasaray ve İstanbul erkek yazılabilir zaten)tercihi yapan çocuklarla bu tercih sebebini görüşüp,dil ile ilgili normal 8 saatlik ingilizcenin üzerine klüp gibi ileri ingilizce ve istenirse 2. yabancı dil çalışmaları yapıyor.
    Dersler işlenip mutlaka uygulamalar labaratuarda yapılıyor.Ve çok donanımlı labaratuarları var.Tuğcan çok zevk alıyor deneylerden.
    Politik kaymalar okul içinde hissedilmesede okul yurdunun imkanlarından çok iyi imkanları olan,tamamen ücretsiz özel yurtlar var.Sadece AFL den öğrenci alıyorlar,yemekleri ve şartları çok iyi.Okulun bahçesindeki devlet yurduna depreme uygun değil etiketi konulup,yenisi içinde proje onaylanmadığından(Marmara üniv. bahçeye el koymak istiyor,)
    erkek öğrenciler Haydarpaşa anadolu teknikin yurduna taşınıyor.
    Bu yurdun tadilatıda okul açıldıktan sonra tamamlandığı için ,malesef düşünce olarak yakın bulmasa bile veliler özel yurtları tercih etmek zorunda kaldı.Zira çocuğunu inşaata bırakıp gidemedi kimse.
    Orada kalmayan öğrencileride barbekü partileri,kahvaltılar vs ile tavlama çalışmaları sürüyor.Sınav öncesi etüdlere özel öğretmen getirmeler,eksik derslere tamalamak için özel dersler vs.

Kardeşimin okuduğu dönemden bu yana pek fazla değişim olmamış sanırım... O zamanda yurt şeklinde değil de özel evlerde yemekli partiler, ders .alıştırmalar vardı. Bir müddet sonra yavaş yavaş dini sohbetlerde başlayacaktır. Çocuklar için çok çekici olanakları var.. dikkatli olmanız lazım..Gerçi Tuğcan'ın kapılmasının mümkün olmadığını düşünüyorum...

bengi_güneş yazdı:

Kardeşimin okuduğu dönemden bu yana pek fazla değişim olmamış sanırım... O zamanda yurt şeklinde değil de özel evlerde yemekli partiler, ders .alıştırmalar vardı. Bir müddet sonra yavaş yavaş dini sohbetlerde başlayacaktır. Çocuklar için çok çekici olanakları var.. dikkatli olmanız lazım..Gerçi Tuğcan'ın kapılmasının mümkün olmadığını düşünüyorum...

Ben de benim yetiştirdiğim çocuğun kapılmayacağına inanmak istiyorum.Her hafta sonu ne yaptın,nerelere gittiniz,arkadaşların kim gibi zaman zaman çocuğu sıkan sorgularım var
    Hemen hemen her gün görüşüyoruz telde,çarşambaları serbest günleri,kimlerle çıktı,nerelere gitti hep dikkat etmeye çalışıyorum.
    Zor yaşlar,allah şaşırtmasın.Ama şu bir gerçek,oralardan arkadaşları olduğu müddetçe bizim kadar tepkili olmayacak o gruba karşı

elifgencer yazdı:
    9. sınıf ve özellikle Fen lisesi müfredatı bize zor geldi.
    İlk yazılılar başlamadan önce veli toplantısı yapıldı okulumuzda.Ve bize önemle alıştığımız notları beklememiz gerektiği,özellikle ilk yazılılarda sistemi ve soru tipini ve nasıl çalışmaları gerektiğini öğreninceye kadar çocukların kelimenin tam anlamı ile döküleceğini, bu konuda üzülmememizi ve çocukları üzmememizi tembih ettiler.
    Bu çocukların çok zeki,başarılı ve kendini ispat etmiş çocuklar olduklarını ve sonrasında mutlaka toparlayacaklarını,tarihlerinde sınıfta kalan olmadığını ve 56 diploma notu ile okulu bitirip Cerrahpaşa tıbba giren öğrencileri olduğunuda bildirdiler.
    Zaten tüm hafta evden uzakta olan oğluşuma eve geldiğinde çok özlediğimiz için sanırım köstek bile oluyoruz.Çalışmak için odasına gittikçe,birşeyler götürmeler yada hazırlayıp çağırmalarla. Ama oğluşum yinede çalışıyor.
    İlköğretim diploma notu 97 olan oğlumun ilk yazılıları
    Edebiyat 93
    dil anlatım 64
    ingilizce 81
    matematik 58
    geometri 76
    kimya 80
    bioloji 67
    fizik 61
    tarih 85
    coğrafya 82
    din 85
    sağlık 85

gerçekten alışmadığımız notlar.Bu notlarlada sınıfın iyilerinden üstelik.35 ve 40 lar çokmuş sınıfta.
    Anadolu liselerine giden arkadaşlarının sınav sorularını gördükçe iç çekiyor oğluşum.

Toparlarız sanırım.Sonuç bayram sonrası 2. yazılıları başlayacağı için bayram tatilinde Düzceye gelmek istemediğini bildirdi bize.Bu bayram evde kalmaya karar vermemizdeki en büyük etken bu.
    Bizde lise durumu bu arkadaşlar.

Not: matematik ve geometri oğlumu çok üzdü zira daha hiç matematikte 98 altı not almamıştı.Onuda birkez 7 .sınıfta tek yazılıda almıştı.Hep full yaptığı dersteki notları çok ağırına gitti.Bu hafta sonu tüm matematik olimpiyat sorularının olduğu kitaplar bulmamı istedi benden.
    1. yaz. 2. yaz
    Edebiyat 93 85
    dil anlatım 64 73
    ingilizce 81 97
    matematik 58 51
    geometri 76 60
    kimya 80 73
    bioloji 67 70
    fizik 61 82
    tarih 85 63
    coğrafya 82 96
    din 85
    sağlık 85

Dün veli toplantımız vardı.
    Bu notlara rağmen çok çok güzel şeyler duydum oğlumla ilgili.
    Gurur duyuyorum kuzumla.

7. Re: 9.sınıf (lise 1)

Karne notlarımız.

Edebiyat 5
    dil anlatım 4
    ingilizce 5
    matematik 3
    geometri 4
    kimya 4
    bioloji 3
    fizik 3
    tarih 4