1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
  1. bebeklerde uçuk?

Kızım 9. ayını bitirdi. Bu sabah farkettim, dudağında uçuk benzeri bir şeyler çıkmış. Kabarcık gibi...

Bir kaç gün önce doktor boğazı ve kulağı hafif kızarmış demişti. Arada sırada da kuru kuru öksürüyordu. Ateşi falan olmadı. Onu atlattıktan sonra bu uçuk benzeri şeyler çıktı.

Antibiyotik kullanmadım. Kendiliğinden aynı gün geçti rahatsızlığı çünkü. Kullanmalı mıydım acaba? Dudağı için de viral bir merhem önerdi doktor.

Biz Bayburt'un bir köyünde öğretmenlik yapıyoruz. Burada pratisyen doktora muayene oluyoruz mecburen. Ciddi bir durum olursa Erzurum'a gidiyoruz ancak.

Bu yüzden doktorun söylediklerini başka çocuk doktorlarına danışıyorum

2. Re: bebeklerde uçuk?

viral bi enfeksiyon geçirmişsiniz..bağışıklık sistemi bir miktar baskılanır.böyle zamanlarda herpes (uçuk) virüsü daha kolay çıkar..sizden kimsede uçuk var mı? kimden bulaşmış olabilir? böyle biri yoksa herpes olmayabilir. antiviral krem iyi fikir.
    geçmiş olsun..

3. Re: bebeklerde uçuk?

Ben çok sık uçuk çıkarıyorum. Hatta yeni geçti bir tanesi.
    Bu virüs nasıl bulaşıyor? Kızım da benim gibi sık sık uçuk mu çıkaracak yani Babası daha hiç uçuk çıkarmamış şaşırıyorum

4. Re: bebeklerde uçuk?

bu firüs temasla bulaşıyor..
    bebeğinizin ne kadar sıklıkta uçuk çıkaracağı ise sürpriz diebilirim..

5. Re: bebeklerde uçuk?

Kızımın uçuğu çatlağa dönüştü ve bugün uykusunda kanatmış dudağını çok ağladı... Sanırım tam olarak uçuk değil ama viral merhemi kullanıyorum yine de, umarım bir sakıncası yoktur.

Bir de çok kötü öksürüyor. Dünden beri öksürük şurubu başladık, bu yüzden de artmış olabilir gerçi. Balgamlı öksürüğü var, iki kez kusarak çıkardı balgamını ama hala var. Çok rahatsız ediyor bu durum onu. Hatta uyuyamıyor öksürük yüzünden. Daha çok küçük, kıyamıyorum, bu hastalık çok fazla onun için

Şurup dışında ne verebiliriz onu rahatlatmak için? Uykusundan öksürerek uyanıyor ve sonrada sinir olup ağlıyor yavrum... Ihlamur falan da içmiyor. Suyu bile bir şeyler yerse öle içiyor azar azar. Ne yapacağımızı şaşırdık...

6. Re: bebeklerde uçuk?

4 gün geçmiş siz yazalı ama ben daha fazla beklemeden bir hastaneyegötürmenizi önereceğim. göğüs röntgeni gerekebilir çünkü..

bağışıklık sistemi baskılandı demek ya uçuk varsa..genellikle viral enfeksiyonlar ağırlıkta olur ama üstüne de kolayca bakteriel enf. (genelikle de uçukla birlikte pnömokok zatüresi olabilir) binebilir.
    araştırma şart diyeceğim..

7. Re: bebeklerde uçuk?

Tuna Hn.
    Doktora gitmeye gerek kalmadan kendiliğinden geçti çok şükür. Ben yine de doktora götürdüm ve sağlığı yerinde ama çok korkuttu bizi sıpa

Benim başka bir sorum var şimdi
    İşitme testi yaptırdık ve işitmesi mükemmelmiş. Ama göz muayenesi yaptıramadık çünkü göz doktoru yoktu. Göz muayenesi için belirli bir zaman var mı, bu zamanda yapılması daha uygun olur diyeceğiniz?

Bir de bebeklik döneminde tuz tüketilmesi ile ilgili... Kızım 9.5 aylık. Bizimle birlikte masaya oturuyor. Bizim yemeklerimizden yiyor. Dengeli beslenmesine özen göstermeye çalışıyorum. Tamamen tuzsuz mu yemesi gerekiyor yoksa az tuzlu yiyebilir mi?

Bir de bu dönemde yemesi gereken, fiziksel ve beyin gelişimi için gerekli olan besinler nelerdir?

İlginiz için gerçekten çok teşekkür ederim. Bana ne kadar yardımcı oluyorsunuz bir bilseniz

8. Re: bebeklerde uçuk?

hülya hanım,
    sizden vizite ücreti kesmeye başlayacağım artık

9,5 aylık çocuk henüz sofra yemeklerini tüketmemlidir. tuz - baharat-salça vs içermeyen yemekler yemelidir.

göz muayenesi için doktorunuzun şüphelendiği bişey varsa hemen yoksa 6. aydan sonra genel kontrol yapılabilir..

balık-brokoli-kereviz benim bildiğim en yararlı ve gerekliler..

sevgiler..

9. Re: bebeklerde uçuk?

çok teşekkür ederim...
    insanın çocuğu olunca sorularının da ardı arkası kesilmez oluveriyor. inanın hergün yeni sorular beliriyor hayatımızda.
    anne-baba olmak insanı pimpirikli ve evhamlı yapıyor

vizite ücreti konusunda çok haklısınız, sorularım devam edecek kolay gelsin size...

10. Re: bebeklerde uçuk?

(anneyim bilirim