1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 sonuçtan 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.

Göğüs Ucu Yarası

Hepinize merhabalar,
    İşlerimin yoğunluğundan dolayı malesef ki sık giremiyorum siteye

kardeşimin bir göğüsü off durumda iltihallanmıştı antibiyotik falan içti ama o göğsünden çok fazla süt gelmiyor e bizim bızdıkda onu cok cok çekince bakıyor süt gelmiyor başlıyormuş ağlamaya

diğer göğsünüde sürekli verince ucu feci şekilde yara olmuş canım kardeşim süt verirken ağlayarak veriyormuş nasıliçim parçalanıyor şuanda bilemezsiniz dr.gitmişler e vitamini vermişler kapsül halinde onu sürüyormuş hiç bakmamışlar bile

bu gibi durumda olan varmıydı ve ne yaptınız?

hepinize şimdiden çok çooook tşk.ler

Blog Girişleri
    1

Re: Göğüs Ucu Yarası

GARMASTAN adında doğal bitkisel bir merhem var mavi renkli onu kullanım, iyi geldi gibi, bir de sütünden sürmen gerektiği söylednir.

3. Re: Göğüs Ucu Yarası

Lansinoh var % 100 lanolin.Göğüsteki yaraların teavisi ve yaraları önlemek için kullanılıyor. İyi gelir, ben İpek'te kullandım. Garmastan da iyi ancak emzirmeden önce onu temizlemen gerek.Lansinoh ise temizlenmeden bebeğe meme verilebilir.Çok geçmiş olsun...
    Daha öncede böyle bir forum açılmıştı bir göz at istersen...

iltihaplanma bende olmadi ancak yara olmustu.
    yaralar icin mutlaka gögüs ucu kuru kalmali, asla nemli olmamali bakteri acisindan ( örnegin; kiyafeti islaninca üstünde kurumamali)

sürekli annesütü sürüp kurumasi beklemeli, acikta birakmakta fayda var.
    bebegni emzirirken degisik pozisyonlari denemeli. simdi nasil oldugunu buradan anlatmam güc ama eger nette resimler bulursam eklerim.

eger hic biri fayda vermezse silikon meme ucu basliklari var eczaneden alip onlari kullansin. yani emzirirken gögüs ucuna o silikon uclari takabilir; tabii bebek kabul ederse.!

birde benim burada kullandigim bir merhem vardi, bebege hic zarari olmayan. orada varmidir bilemuiyorum ; özelden sana yazabilirim.

bebegi emmerken eger birakmiyorsa meme ucunu mutlaka annesi bebegin agzini dudaginin kenarina kendi parmagi ile acarak biraktirsin. cok cok bosu bosuna süt olmadigi halde emzirmesin.

arada sütü pompa ile almanin da faydasi olabilir..

su an bunlar aklima geldi, cok gecmis olsun... emzirmek gercekten cok zorlu bir maraton.. kardesine sabir diliyorum.

arkadaslar zaten o merhemin adini yazmislar G.......n

bende ise yaramisti.!

6. Re: Göğüs Ucu Yarası

Geçmiş olsun Saliha. Öyle uzun sürdü ki göğüs ucu yaralarım anlatamam. Ben de kardeşin gibi ağlaya ağlaya emziriyordum. Hatta kıvrana kıvrana. Çok yöntemler, kremler denedim. Tirle ile sağmaya başladığımda biraz rahat ettim. Sık sık sağdım ara ara emzirdim (ilk günlerde tabi). Bu yaralar aylarca sürdü. Hatta epey bi zaman sonra bile ara ara yara oldu göğüslerim. Tahinin yağı biraz iyi gelir gibi oldu. Allah yardım etsin. Çok iyi anlıyorum çok.

Re: cok etkili bir yontem

Benimde olmustu doktorum bir yontem soyledi onu uyguladim ve gecti,bebek emdikten sonra hemen kendi sutunu hafif sikarak melhem gibi etrafina suruyorsun ve o koruyor gercekten,emmden oncede islak ve temiz bir tulbentle hafif silip veriyorsun sonra yine emme bittikten sonra sutunu suruyorsun ve gercekten cok etkili gecmis olsun kardesine

Sibel'e

canım ,

silikon meme ucunu malesef bebiş almadı,olmadı yani

birde kardeşimin göğüsleri biraz büyük dr.da diğer göğsünün iltahaplanmasının nedeni bu demiş.dolaşım fazla olmuyormuş

bakalım nasıl geçecek?

e vitamini kullanınca ,bebeşi emzirmeden önce silmen gerekiyor.Zaten normalde acıyor,bir de extra bir iş daha.Bende Lansinoh(Umarım doğru yazmışımdır) kullanmıştım.Hemen işe yaradı.
    Çok canı yanıyor insanın ..Bence bir an önce zaman kaybetmeyip alsın..Bebek mağazaları ve eczanelerde satılıyor..
    Sevgiler..

Blog Girişleri
    3

Ben de aynı şeyi yaşadım.ağlayarak emzirmeden önce gögsünü silsin sonra emzirdikten hemen sonra bepanthen kullanırdım.geçmiş olsun.